Podsumowanie roku w Equiberry

Żegnamy rok 2017! Dla nas zawsze pozostanie on rokiem szczególnym, ponieważ właśnie wtedy Equiberry ujrzało światło dzienne :) Koniec roku jest zazwyczaj czasem podsumowań, więc jeśli macie ochotę posłuchać historii Equiberry - jak to się wszystko zaczęło i co udało nam się w tym czasie osiągnąć - zapraszamy do lektury! :)

 

Długie rozmyślania i planowanie miały swój finał na początku roku 2017. Co prawda logo marki powstało już wcześniej (wpis na blogu o tworzeniu brandingu jest do przeczytania TUTAJ), lecz poza nim mieliśmy „tylko” głowę pełną pomysłów i wiele zapału. To „tylko” i „aż”, ponieważ bez tych dwóch rzeczy stworzenie czegokolwiek nie byłoby możliwe, ale mimo wszystko była to jedynie kropla w morzu potrzeb takiego projektu. Tak więc z pustymi rękoma porwaliśmy się na niesłychane przedsięwzięcie. Nie chodziło nam o stworzenie firemki, która będzie powoli rozwijać się zaczynając od prostych, niewymagających produktów, tylko na wstępie założyliśmy, że chodzi nam o nową jakość, coś, czego jeszcze nie było. Chcieliśmy, aby nasi klienci od początku wiedzieli, że każdy nasz produkt jest wyjątkowy i że dbamy o jego kształt od postaw. Dlatego nigdy nie zdecydowaliśmy się na nadruki na rzeczach gotowych, nie wykonywaliśmy prostej sublimacji na kubkach o prostych ściankach, ani nie pobieraliśmy ogólnodostępnych materiałów i grafik. Kosztowało to wiele poświęcenia i zdecydowanie większych nakładów finansowych, ale przynajmniej teraz z dumą możemy przyznać, że wszystko co pojawia się w Equiberry jest w 100% nasze i jakością produktów nie odbiegamy nawet od dużych, znanych firm.

Zima 2017 była czasem wytężonej pracy. Projektowanie produktów (niezwykle przyjemna praca!) zakończyło się zderzeniem z rzeczywistością, czyli ich produkcją. Okazało się, że wiele naszych pomysłów jest bardzo kosztownych, lub wręcz nierealnych do wykonania. Ale to nic! Zupełnie nas to nie zraziło. Przy każdej odmownym odpowiedzi zaczęliśmy przekopywać internet wzdłuż i wszerz szukając rozwiązania. Czasem wiązało się to ze zmuszeniem naszych podwykonawców do przetestowania nowych, nieużywanych wcześniej technologii lub modyfikacji istniejących. Czasem, zanim uzyskaliśmy satysfakcjonujący nas efekt, trzeba było wykonać klika lub kilkanaście prób. Niestety nie udało nam się uniknąć również rozczarowań, kiedy to zamówiony i „przetestowany” wcześniej produkt lub jego składowa, przychodziły do nas niedorobione, lub w zupełnie innej formie. Na szczęście powoli udało nam się wypracować techniki, dzięki którym udaje nam się uniknąć „niedoróbek”. Takie niedorobione sztuki oczywiście nie trafiają do sprzedaży. Leżą grzecznie w magazynie i czekają na czas, kiedy będziemy mieć na nie jakiś pomysł.

Equiberry oficjalnie zarejestrowane zostało w 1 kwietnia 2017 r., lecz sklep on-line zaczął działać dopiero w połowie czerwca. Wcześniej, spontanicznie pojawiliśmy się na Hipodromie w Sopocie podczas zawodów CSIO****. Korzystając z uprzejmości Końskiej Cukierenki MSJ Treats, ustawiliśmy obok ich stoiska niewielki stolik, na którym prezentowane były nasze pierwsze produkty. Poza prototypem, nie mieliśmy jeszcze nawet kubków! :) Była to jednak dla nas historyczna chwila, ponieważ po raz pierwszy mieliśmy okazję zobaczyć na żywo jak na nasze produkty reagują odbiorcy. Dostaliśmy wówczas masę ciepłych słów, za co jesteśmy nadal bardzo wdzięczni.

Pod koniec lata dotarły do nas pierwsze kubki, które momentalnie podbiły serca śledzących nas wówczas na Facebooku osób. Szybko zdecydowaliśmy się na zamówienie drugiego i trzeciego wzoru. W międzyczasie pojawiliśmy się na Międzynarodowych Zawodach Bez Ogłowia we Wrocławiu. Tym razem nasze stoisko było już nieco większe, a od podchodzących do nas osób zdarzało nam się usłyszeć, że znają nas już z internetu. Wspaniała sprawa! Przed tym wydarzeniem przygotowaliśmy berikowe podkładki pod kubki, z których jedna (na cześć zawodów) prezentuje jazdę bez ogłowia:) Od tego momentu podkładki zagościły też na dobre w naszym sklepie on-line.

Trzecie, najważniejsze spotkanie z Wami miało miejsce niedawno, na poznańskiej Cavaliadzie. Sama obecność tam była dla nas ogromnym zaszczytem, ale też nie lada przedsięwzięciem logistyczno-organizacyjnym. Na szczęście wszystko poszło jak z płatka! Po raz pierwszy przeprowadziliśmy między innymi berikowy konkurs rysunkowy, czego wynikiem jest sterta uroczych jego podobizn. Co chwila witaliśmy na swoim stoisku gości, z których naprawdę wiele osób twierdziło, że śledzi nas w mediach społecznościowych już od dawna! :) Rok temu przy wymyślaniu pierwszych produktów nikt z nas nie sądził, że jeszcze w tym samym roku pojawimy się na największym wydarzeniu jeździeckim w Polsce.

prezent dla koniary, końskie prezenty

Grudzień zaskoczył nas ilością zamówień. Liczyliśmy na wzmożony ruch przed świętami, lecz nie spodziewaliśmy się sytuacji, w której prawie brakuje nam czasu na pakowanie paczek! Jest to największy dowód uznania od Was i z tego miejsca chcielibyśmy Wam niezmiernie podziękować za każde złożone, nawet najmniejsze, zamówienie. Możecie być pewni, że cieszy nas każdy kontakt z Wami, nie tylko w formie zamówień – przesłane zdjęcie, pytanie, komentarz, udostępnienie. Widząc, że interesuje Was to co robimy, mamy przeświadczenie, że warto dalej rozwijać nasz projekt. Dziękujemy <3 W grudniu pojawiliśmy się również po raz drugi na Hipodromie Sopocie podczas zawodów i towarzyszącego im jeździeckiego jarmarku świątecznego. Jest to pierwsza edycja tego wydarzenia, która mamy nadzieję, że z roku na rok będzie się rozwijać :)

Torba z koniem, prezent dla koniarza

pościel w konie, bed linen with horse

Rok ten obfitował również w różnego rodzaju sesje zdjęciowe, poczynając od lata po późną wiosnę. Nasi modele – zarówno ci ludzcy jak i końscy, spisali się na medal!

Rok 2017 w liczbach: 

  • 6,5 miesiąca działalności internetowej
  • 13 produktów
  • 3805 obserwatorów na Facebooku
  • 770 obserwatorów na Instagramie
  • 4 wyjazdy na wydarzenia
  • 8 wpisów na blogu (łącznie z tym:))

 

Mimo, że to dopiero początek początków jeśli chodzi o rozwój firmy, jesteśmy bardzo dumni z tego, co udało się nam do tej pory osiągnąć (oczywiście z Waszą pomocą! :).

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkim wspaniałego roku 2018 i obiecać, że będziemy nadal pracować na pełnych obrotach i sprawiać, aby oferta stylowych końskich upominków z Polski stawała coraz bogatsza :) Do zobaczenia w Nowym Roku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *